Wiadomości z Pyskowic

Czym jest wampirzy lifting i kiedy warto go wykonać?

  • Dodano: 2020-09-22 08:30, aktualizacja: 2020-09-22 08:33

Chcesz wyglądać młodo na długie lata? Sekretem młodości są nie tylko dobre geny. Warto im dopomóc, korzystając ze specjalnych zabiegów odmładzających w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z ostatnich hitów jest wampirzy lifting, który bazuje na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat produkowany z krwi, który charakteryzuje się wysoką ilością płytek krwi oraz czynników wzrostu. Są to składniki wspomagające aktywną regenerację skóry. Preparat ten stosowany jest od wielu lat w wielu obszarach medycyny, między innymi w ortopedii, aby wspomagać regenerację uszkodzonych stawów. Obecnie osocze to jest używane także w medycynie estetycznej, która nakierowana jest na poprawę wyglądu pacjentów. Produkcja osocza bogatopłytkowego polega na pobraniu od pacjenta krwi – tak jak podczas jej oddawania do badania, a następnie na umieszczeniu jej w specjalnym urządzeniu przypominającym wirówkę. Przygotowuje ono wtedy osocze bogatopłytkowe, które potem może być wstrzyknięte w odpowiednie miejsca dla uzyskania efektu regeneracji, rewitalizacji.

Wampirzy lifting – zamiast botoksu

Zabieg polegający na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej określany jest jako wampirzy lifting Chorzów jest jednym z miast, w którym można z niego skorzystać. Aktualnie jest on jednym z hitów i często określany jest jako alternatywa dla botoksu.

Procedura ta przebiega kilku etapowo:

1. Pobranie od pacjenta krwi.

2. Przygotowanie osocza bogatopłytkowego.

3. Wstrzykniecie preparatu z oznaczone miejsca.

Osocze bogatopłytkowe nadaje się do pielęgnacji twarzy oraz ciała, w tym także owłosionej skóry głowy. Podanie preparatu odbywa się z wykorzystaniem cienkich igieł i nie wymaga stosowania znieczulenia – jest niemalże bezbolesne.

Kiedy warto wykonać wampirzy lifting?

Na zabieg wampirzego liftingu warto zdecydować się wtedy, gdy skóra wymaga regeneracji, ale także może być one prowadzony na zasadzie profilaktyki, aby zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu – ma wtedy efekt anti-aging.

Wskazania do zabiegu wampirzego liftingu:

  • zmarszczki

  • utrata jędrności skóry

  • zamazanie owalu twarzy

  • cienie i worki pod oczami

  • blizny

  • przebarwienia

  • wypadanie włosów

Efekty można zobaczyć już po paru tygodniach od podania preparatu, gdy skóra przechodzi intensywne przemiany komórkowe. Zabieg można także powtarzać dla uzyskania długotrwałych rezultatów. Wobec tego zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe to bardzo dobry wybór dla każdego, kto chciałby zadbać o siebie i zachować młodość na jeszcze dłużej!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.