Wiadomości z Pyskowic

Czy warto brać udział w programach partnerskich?

  • Dodano: 2021-08-18 11:00

Program partnerski to jedna z najbardziej opłacalnych metod na to, jak zarobić w sieci. Biorąc pod uwagę mnogość sklepów internetowych i samych programów partnerskich, mogłoby się wydawać, że - szczególnie na początku - zarabianie na afiliacji może być bardzo trudne. Warto jednak poznać kilka wskazówek i sztuczek, dzięki którym będzie to zajęcie opłacalne. W jakim programie partnerskim warto wziąć udział? Co warto wiedzieć przed dołączeniem do programów partnerskich i czy każdy z nich oferuje prowizje jedynie od sprzedaży produktów?

Programy partnerskie - co to?

Programy partnerskie, czyli inaczej afiliacja to jedna z największych potęg mocy sprzedaży za pośrednictwem Internetu. Program partnerski umożliwia zarobienie na dowolnym kanale w sieci - własnych stronach internetowych czy social mediach. Program partnerski to proces, który opiera się na nawiązaniu współpracy pomiędzy tzw. wydawcą (czyli właścicielem bloga, strony www, profilu na Facebooku, Tiktoku czy Instagramie) oraz przedstawicielem danej marki lub konkretną osobą, która chce zareklamować swoje produkty i zwiększyć ich sprzedaż. Do zadań wydawcy, czyli internetowego twórcy należy jak najbardziej aktywne reklamowanie produktów oraz zachęcenie do ich kupna. Jeśli zamieszczony przez niego post czy recenzja trafi w gust czytelnika i zdecyduje się on na kupno danego towaru, wydawca otrzyma odpowiednio wysoką ustaloną wcześniej prowizję od sprzedaży. 

Oczywiście, programy partnerskie różnią się między sobą warunkami. Niektóre z nich wypłacają wydawcy wynagrodzenie także za kliknięcia w linki afiliacyjne, reklamy czy zapisanie się do newslettera. Obecnie udział w programach afiliacyjnych jest zaliczany do jednej z najbardziej skutecznych metod na to jak zarobić w Internecie.

Program partnerski Ceneo, program partnerski Allegro czy liczne programy partnerskie kosmetyczne umożliwiają dzisiaj otrzymanie dodatkowego wynagrodzenia jedynie za promowanie produktów poprzez media społecznościowe, co wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jak zarobić na programie partnerskim?

Aby zacząć czerpać spore dochody z programu partnerskiego, trzeba posiadać stronę, która generuje duży ruch - czyli, mówiąc wprost - posiadać blog lub domenę, którą co miesiąc odwiedza stosunkowo duża liczba użytkowników. Na własnej www można zamieszczać specjalnie wygenerowane linki, które będą kierowały czytających na stronę reklamodawcy.

Przystępując do programu partnerskiego, wydawca otrzymuje różne narzędzia, które poprawiają komfort pracy i jej efektywność. Często zaliczają się do nich gotowe banery, wygenerowane linki czy opisy reklamowanych produktów, które wystarczy przekleić na swoją stronę.

Czy zarabianie poprzez program partnerski jest trudne? Niekoniecznie. Wystarczy posiadać konto w serwisie społecznościowym, które zyska możliwie dużą popularność, a następnie publikować oryginalny i spójny content, który przyciągnie jak najwięcej czytelników i dotrze do wybranej grupy docelowej. Największym zainteresowaniem cieszą się profile lifestyle, fitness i beauty. Warto jednak wiedzieć, że popularność może także zyskać blog czy inne social media z zupełnie odmiennych branż - kuchnia, wystrój wnętrz, psychologia czy eko lifestyle są równie ciekawe, jeśli tylko profil będzie prowadzony odpowiednio. Najważniejsza jest kreatywność, duża aktywność w social media oraz pomysłowość. To właśnie te czynniki przekładają się na duże zasięgi, a te z kolei na różnego rodzaju współpracę i duże zyski z programów partnerskich.

Najlepszy program partnerski - czyli jaki?

Jeśli uzyskałeś już odpowiednią pozycję w sieci i rozważasz dołączenie do programu partnerskiego, powinieneś wiedzieć, na jakie cechy zwrócić uwagę podczas jego wyboru. Czym charakteryzuje się dobry program partnerski? Jaka powinna być prowizja i jak jest ona naliczana? Czy program partnerski powinien mieć wsparcie techniczne? Odpowiadamy.

Wysokość prowizji w programach partnerskich

Zwróć uwagę nie tylko na procent, jaki jest oferowany za sprzedaż od osoby, która chce reklamować swoje produkty - ale również na cenę oferowanego towaru. Co logiczne, o wiele bardziej opłacalne będzie 15% od sprzedaży luksusowego kremu za 500 zł, nawet jeśli klient kupi go podczas promocji typu Black Friday 2021, niż 25% od trzech t-shirtów za 25 zł sztuka. Najbardziej opłacalne jest uczestnictwo w programach partnerskich, które oferują ceny produktów przewyższające 200 zł.

Wsparcie techniczne - sieć afiliacyjna

Najlepsze programy partnerskie oferują dostęp do banerów reklamowych, które można zamieścić na stronie. Niektóre z nich dodają także gotowe skrypty, które usprawniają proces zakupów oraz naliczania sprzedaży.

Próg wypłat z programów partnerskich

Im próg wypłaty jest niższy, tym szybciej będziesz mógł wypłacić z konta partnera zarobione pieniądze. Jeśli jest on wysoki, niestety będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość lub zintensyfikować swoje działania. Warto zainteresować się programami partnerskimi, które oferują próg wypłaty zaczynający się od 50-150 zł. Wówczas Twój zarobek będzie zablokowany w programie partnerskim przez raczej krótki okres.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.