Wiadomości z Pyskowic

Co to jest system jednego klucza?

  • Dodano: 2020-06-19 08:45, aktualizacja: 2020-06-19 08:49

W każdym domu posiadamy wiele zamków, do których pasują inne klucze. Oznacza to, że posiadamy wiele kluczy, które zajmują dużo miejsca. Często kiedy gubimy jeden z nich ( a o to nie trudno ), tracimy dostęp do ważnej części naszego domu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że duża ilość kluczy powoduje, że za każdym razem kiedy chcemy coś otworzyć, musimy spędzić trochę czasu na znalezienie tego właściwego. Warto więc ułatwić sobie życie i zastosować jeden klucz. Jak więc to działa i czy na pewno ten system jest bezpieczny w naszym domu ?

Jak działa system jednego klucza ?

System jednego klucza polega na zamontowaniu dokładnie tak samo kodowanych wkładek w każdym zamku. Oznacza to więc, że jeden klucz będzie pasować do każdych drzwi. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów wkładek, które mają zastosowanie nie tylko w drzwiach, ale też szafkach lub skrzynkach na listy. System jednego klucza możemy więc zastosować w jednym domu dla każdego zamka. Dzięki temu nie musimy posiadać wielu kluczy. Wystarczy jeden, którym otworzymy drzwi wejściowe, drzwi do pokoju, a nawet szafkę w naszym gabinecie. Warto też zaznaczyć, że system jednego klucza zwiększa bezpieczeństwo nasze i naszych domowników. Jeżeli na przykład wybuchnie pożar i będziemy zmuszeni do szybkiej ewakuacji to znacznie szybciej to zrobimy jeżeli będziemy mogli otworzyć wszystkie drzwi jednym kluczem. Nie będziemy musieli szukać różnych kluczy co znacznie wydłuży czas ewakuacji. Dodatkowo jeżeli zgubimy nasze klucze to będziemy zmuszeni dorabiać każdy z nich w kilku kopiach co przełoży się na znaczne koszty. W przypadku jednego klucza, nawet jeżeli go zgubimy to nie trzeba będzie wykonywać wielu nowych kopii co przyniesie nam oszczędności. Warto też zaznaczyć, że wkładki jednego klucza są wykonywane według najwyższych standardów co znacznie włamanie dla potencjalnego złodzieja. Możemy zamówić tez specjalne odmiany, które dodatkowo zabezpieczaną nas przed niepożądanym dorobieniem klucza przez nieupoważnioną osobę lub próbą rozwiercenia zamka.

System jednego klucza bardzo dobrze sprawdzi się więc w domu jednorodzinnym lub małej firmie. Dzięki niemu ograniczymy liczbę kluczy i czas na znalezienie tego właściwego. W przypadku zagrożenia, jeden klucz przyśpiesza ewakuację co zwiększa bezpieczeństwo w naszym domu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.