Wiadomości z Pyskowic

Chłodnictwo – poznaj urządzenia użyteczne w gastronomii 

  • Dodano: 2021-10-13 12:30

Otwarcie oraz prowadzenie lokalu gastronomicznego to niemała inwestycja dla początkującego przedsiębiorcy. Wyposażenie kuchenne obejmuje całkiem sporo sprzętów, w które należy się zaopatrzyć przed przyjęciem pierwszych gości. Przede wszystkim nie powinno się zaniedbywać kwestii chłodnictwa. Jeżeli nie będziemy posiadać odpowiednich urządzeń chłodniczych i mroźniczych, nie tylko możemy zniechęcić klientów, ale także narazić się na straty. Podpowiadamy, jakie sprzęty są szczególnie użyteczne w gastronomii. 

Chłodnictwo – witryny chłodnicze 

Witryny chłodnicze należą do urządzeń ekspozycyjnych, co oznacza, że pomagają nam zachęcić klientów do zapoznania się z serwowanymi przez nas daniami czy przekąskami. Apetycznie wyglądające ciasta, estetyczny bar sałatkowy czy gablota z lodami mogą znacząco zwiększyć zainteresowanie naszą ofertą. Ich działanie zapewnia świeżość i odpowiednią temperaturę produktów znajdujących się za szybą witryny. 

Chłodnictwo – szafy chłodnicze 

Dzięki szafom chłodniczym jesteśmy w stanie uniknąć strat w produktach spożywczych. Pozwalają one na przechowywanie surowców różnego rodzaju i sprawiają, że zachowują one świeżość. Dzięki temu możemy tworzyć zapasy i pozwolić sobie na większą swobodę w planowaniu zamówień. Nasze składniki możemy organizować dzięki wygodnemu systemowi półek i szuflad. Niektóre modele, dzięki przeszklonym drzwiom, mogą służyć także jako swego rodzaju wystawka np. na napoje. 

Chłodnictwo – kostkarki do lodu 

Wszędzie tam gdzie serwujemy drinki czy zimne napoje, kostkarka do lodu to niezbędne urządzenie. Szczególnie niezastąpiona jest w sezonie letnim, kiedy brak lodu w lokalu może skierować klienta do naszej rynkowej konkurencji. Przedsiębiorcy, których interesują kostkarki do lodu lub inne usługi chłodnicze we Włocławku, mogą sprawdzić tę stronę https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/wloclawek/chlodnictwo. Warto zainteresować się ofertą, tym bardziej, że firma świadczy także usługi serwisowe. Szybka naprawa awarii urządzenia chłodniczego może sprawić, że usterka nie wygeneruje nam strat. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.