Wiadomości z Pyskowic

Białko wieprzowe - jaką pełni role w przemyśle spożywczym?

  • Dodano: 2020-01-30 15:15

Przemysł spożywczy korzysta z różnego rodzaju rozwiązań, które usprawniają produkcję i poprawiają jakość. Wśród nich znajdziemy chociażby białko zwierzęce. Jakie posiada właściwości i w jaki sposób wpływa na produkcję?

Jak białko wpływa na pracę organizmu?

Aminokwasy pełnią bardzo ważną rolę w organizmie. To one produkują białko, które jest podstawowym budulcem naszych narządów. Wchodzi także w skład enzymów, przeciwciał, czy hormonów. Ich obecność pozwala więc organizmowi prawidłowo funkcjonować, rozwijać się oraz wzrastać. Białko pełni także kluczową rolę przy regeneracji różnego rodzaju uszkodzeń. Dlatego właśnie każdy z nas powinien zadbać o to, by dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości białka. W naszym ciele może go być nawet 14 kg, z czego każdego dnie wymianie podlega aż 300g! Niedobory białka uzupełniamy z pożywienia, zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego. Pełnowartościowy surowiec pozyskamy z tego drugiego źródła. Nasz organizm przyswaja go w aż 96%. W przypadku białka roślinnego wchłanianie utrudniają inhibitory trawienia oraz błonnik. To wszystko sprawia, że warto dostarczać je do organizmu z różnych źródeł. Wówczas zapewnimy sobie odpowiednią dawkę wszystkich aminokwasów.

Białko wołowe – jakie ma właściwości?

W przemyśle spożywczym stosuje się proteiny pochodzące z różnego rodzaju mięs. Jednym ze źródeł jest wołowina. Pozyskiwane z niej białko kolagenowe jest bogate w glicynę i prolinę. Jest niezwykle przydatne w regeneracji pourazowej, łamliwości kości, czy zwyrodnieniu stawów. Białko wołowe jest także całkowicie pozbawione cholesterolu. Jego skuteczne przyswajanie możemy zapewnić dzięki przyjmowaniu w tym samym czasie witaminy C. Białko wołowe stosuje się w przemyśle przede wszystkim po to, by skrócić czas produkcji i zwiększyć procentowy udział mięsa w produkcie. Dzięki dodaniu go do wędlin prezentują się one znacznie lepiej i mają lepszą strukturę.

Białko wieprzowe – jak wpływa na wędliny?

Innym białkiem wykorzystywanym w przemyśle spożywczym jest te pozyskiwane ze skór wieprzowych. Jego zastosowanie jest bardzo zbliżone do wcześniej omawianego. Kolagenowe białko wieprzowe dodaje się podczas obróbki mięsa, by poprawić i wzmocnić walory smakowe. Poza tym, końcowy produkt wyróżnia się lepszą gryzalnością. Stosowanie tego surowca przynosi więc korzyści zarówno producentowi, jak i kupującemu. Białko wieprzowe, jak i inne dodatki do żywności firmy pozyskują od sprawdzonych dystrybutorów. Jeden z nich jest dostępny pod tym linkiem http://overlack.com.pl/produkty/branza-spozywcza-i-paszowa/przemysl-miesny-drobiarski-i-rybny/. To, co wyróżnia dobrego dostawcę, to przede wszystkim spełnianie wszelkich europejskich certyfikatów. Ich posiadanie przez dystrybutora sprawia, że firma kupująca nie musi obawiać się o jakość surowców. Białko wieprzowe, jak i inne dodatki, są pozyskiwane, przechowywane i dostarczane według ściśle określonych standardów. Dzięki temu surowce są wysokiej jakości i nie wpływają negatywnie na jakość produkowanej żywności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.