Wiadomości z Pyskowic

"Zapnij Pasy - Poczuj Uścisk Bezpieczeństwa". Akcja Biura Ruchu Drogowego

  • Dodano: 2023-06-28 08:00, aktualizacja: 2023-06-27 13:19

Rozpoczynają się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju będzie prowadziło akcję pn. "ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa".

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną funkcję i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie

Wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, zanim pojazd ruszy z miejsca – zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Zapinanie pasów obowiązuje również w autobusach (autokarach) i tzw. busach, którymi często podróżujemy na wakacje.

O tym, że należy zapinać pasy będzie przypominał spot zrealizowany na potrzeby akcji, emitowany przez Firmę Screen Network S.A., na ekranach rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

Wideo

"Akcja ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa" potrwa do 3 września 2023 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również