Wiadomości z Pyskowic

Zakończył się remont skrzyżowania ulic Gliwickiej, Wyzowlenia i Wyszyńskiego

  • Dodano: 2018-12-27 12:15

19 grudnia br. o godz. 9.00 zostało otwarte dla ruchu skrzyżowanie ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Całość inwestycji to koszt 3 628 500 zł, w tym:

  • dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej wyniosło 1 483 650 zł,
  • wkład Gminy Pyskowice wyniósł 600 000 zł,
  • wkład Starostwa Powiatowego w Gliwicach wyniósł 1 544 850 zł.

Roboty budowlane w zakresie całości zadania obejmowały poszerzenie drogi powiatowej w stosunku do stanu istniejącego celem uzyskania dodatkowych pasów ruchu na skrzyżowaniu (poszerzenie wykonane zostanie również na drodze gminnej celem uzyskania wydzielonego pasa ruchu do skrętu w prawo w ul. Gliwicką). W związku z kolizją inwestycji z istniejącą infrastrukturą techniczną w ramach zadania nastąpiła przebudowa wodociągu, przebudowa i zabezpieczenie urządzeń teletechnicznych, usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną i przebudowa sieci gazowej.

W chwili obecnej wstrzymano się od wprowadzenia sterowania ruchem na w/w skrzyżowaniu za pomocą sygnalizacji świetlnej z uwagi na planowane na koniec tygodnia rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach odnośnie możliwości jak najszybszego powiązania ze sobą pracy nowo wybudowanej sygnalizacji z istniejącą sygnalizacją zlokalizowaną koło stacji benzynowej ORLEN.


Źródło: UM Pyskowice

Komentarze (2)    dodaj »

  • EDNA

    To nie była żadna przebudowa. To skrzyżowanie wygląda tak samo jak przed remontem. Zrobiono tylko nową nawierzchnię i sygnalizację świetlną, która będzie stale generować koszty. Będzie zużywać energię elektryczną, sygnalizacja wymaga przeglądów i konserwacji co będzie sporo kosztować. Raz na jakiś czas urzędnicy będą organizowali przetarg na obsługę i serwis tej sygnalizacji, firma, która wygra ten przetarg, zapłaci urzędnikom tzw. "cichą gratyfikację". A można było zbudować rondo, którego koszt obsługi byłby niski (dwa razy w roku zakład konserwacji zieleni przycinałby jedynie rosnące na wysepce ronda krzewy), ruch byłby spowolniony ale nie byłby korków, które będą po włączeniu sygnalizacji świetlnej. I będzie jak zwykle, my mieszkańcy będziemy tracić czas w samochodach stojąc w korkach, urzędasy będą liczyć kasę jaka wyrwą na kolejnym przetargu no i na to wszytko już poszło 3,6 miliona złotych !!! Skandal. Mieszkańcy w ostatnich wyborach znów stracili kolejną okazję aby coś zmienić w Pyskowicach.

  • abf

    Jak zwykle Janusze intelektu, anonimowo muszę przelać swoją gorycz w intrenecie. Zacznę od tego, że skrzyżowanie z wydzielonymi pasami ruchu dla wybranych relacji, cec[...]e się większą przepustowością i korzystniejszymi warunkami ruchu od ronda, na które powołuje się Janusz intelektu. Rond nie projektuje się w przypadku dużego natężenia ruchu ponieważ generuje korki i straty czasu kierowców. Poza tym proszę aby Janusz intelektu (tzn. EDNA) wytłumaczył jak rozwiązałby kwestie zajęcia dodatkowego terenu, niezbędnego w przypadku budowy ronda. Przebudowane skrzyżowanie w obecnej formie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem z uwagi na możliwości terenowe, natężenie i bezpieczeństwo ruchu, względy poszanowania cudzej własności. Następnym razem poproś o zdanie fachowców zanim wypowiesz się na kwestie, które są ci obce. O myślenie nie proszę, bo niestety przekracza to twoje możliwości umysłowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również