Wiadomości z Pyskowic

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach na finiszu

  • Dodano: 2023-09-01 13:15

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów i wytężonej pracy w szkołach. Wolne od nauki miesiące wykorzystywane są na remonty i ulepszanie placówek oświatowych. Miasto Pyskowice na odświeżenie swoich szkół i przedszkoli wydało w okresie przerwy w nauce 285 000 zł. Zdecydowana większość robót została już zakończona.

Remont i przebudowa przedszkoli - rozdział kosztów 

Budżet na remonty i przebudowę przedszkoli z wykorzystaniem letnich miesięcy wyniósł 145 800 zł. Największa część tej kwoty trafiła do Przedszkola nr 5. Suma 17 220 zł pozwoliła na renowację parkietu w dwóch salach, a 72 000 zł kosztowało stworzenie nowego oddziału wraz z wyposażeniem dla 16 dzieci. Odnowione szatnia i hol (wymiana posadzki, malowanie ścian) powstały za kwotę 34 071 zł w Przedszkolu nr 3, Przedszkole nr 4 za cenę 17 835 zł zyskało odświeżony parkiet w dwóch salach, a w Przedszkolu nr 1 nowym kolorem pokryły ściany korytarza i klatki schodowej, pojawiły się też osłony grzejników (w sumie 4 674 zł).

Poprawa stanu technicznego placówek 

Na poprawę stanu technicznego szkół miasto przeznaczyło 138 935,23 zł. Na odmalowanie sali gimnastycznej i salki rehabilitacyjnej w SP nr 5 wydano 76 978,7 zł, nowe posadzki w sali 38, sekretariacie i przedsionku sali gimnastycznej oraz przebudowa kotłowni w SP nr 3 kosztowała 33 592,53 zł, nowe ogrodzenie „orlika” w SP nr 6 powstało za kwotę 20 000 zł, a kwota 8 364 zł wystarczyła na malowanie lamperii korytarzy oraz wyminę dwóch drzwi do toalet wraz z odbojnikami w SP nr 4.

To już prawie finał 

Większość prac została już zakończonych, pozostałe są na ostatniej prostej. Plany wskazują, że wykonawcy zdążą przed pierwszym dzwonkiem. Warto przy tym pamiętać, że fundusze remontowe z budżetu miasta nie są jedynymi, jakie trafiły do placówek oświatowych. Budynek SP nr 3 przeszedł metamorfozę, którą w głównej mierze sfinansowały środki z programu Polski Ład. W Szkole Podstawowej nr 6 jest już praktycznie gotowa „Zielona pracownia”, która powstała ze wsparciem finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Źródło: Urząd Miejski Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również