Wiadomości z Pyskowic

Stulatka z Pyskowic

  • Dodano: 2022-03-01 08:45, aktualizacja: 2022-03-01 08:59

26 lutego br. pyskowiczanka Helena Cwynar obchodziła 100 lat. Z tej okazji dwa dni później burmistrz naszego miasta Adam Wójcik wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anną Zieleńską odwiedzili szanowną Jubilatkę składając serdeczne życzenia i gratulacje.

Stulatka

Solenizantkę obdarowano kwiatami, kołdrą z merynosa, pamiątkowym dyplomem i drobiazgami. 

Tajemnicą długowieczności i dobrej kondycji fizycznej oraz umysłowej pani Heleny jest zapewne ogromny optymizm, pogoda ducha i muzyka. Pochodzi ze Lwowa. Z sentymentem wspomina czasy, w których mieszkała nieopodal cerkwi świętego Jura i śpiewała w tamtejszym chórze. Po wojnie wraz z rodziną została repatriowana na Śląsk, od 1970 roku mieszka w Pyskowicach.

Pani Helena pracowała zawodowo szereg lat, a z największym sentymentem wspomina karierę w dyrekcji firmy kosmetycznej. Perfumy i kremy były wtedy jej codziennością. Talent i głos, którymi  chwaliła się za młodu, pozostały do dziś. Jubilatka zaszczyciła gości z samorządu Pyskowic piękna piosenką o miłości w Palermo.

Pani Helena urodziła troje dzieci, dziś żyje tylko syn, niestety bardzo schorowany, stulatką opiekuje się  oddana synowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również