Wiadomości z Pyskowic

Spotkanie w MOKiS z najmłodszą pisarką w Polsce. Warsztaty z Polą Stępniewicz

  • Dodano: 2022-12-05 07:00, aktualizacja: 2022-12-04 21:12

O strachu, który ma wielkie oczy i o oswajaniu potworów będzie opowiadała Pola Stępniewicz, autorka książki "Kto mieszka za meblami". Miejski Ośrodkiem Kultury i Sportu zaprasza na spotkanie z uzdolnioną 12-latką w najbliższy poniedziałek, 5 grudnia.

Warsztaty to okazja artystycznej wypowiedzi wszystkich uczestników oraz odsłona kulis wydania książki terapeutycznej napisanej przez małe dziecko.

Spotkanie z bardzo młodą autorką

"Kto mieszka za meblami” to historia nawiązująca do tego, co w dzieciństwie przeżywa większość z nas. Za meblami, drzwiami czy między szafkami oczami wyobraźni widzimy różne potwory. Jedni bali się pająka w szafie, inni krokodyla pod łóżkiem, a Pola Stępniewicz m.in. stwora z hipnotyzującymi oczami mieszkającego za drzwiami czy tego, który mieszka za czerwonym fotelem.

Przesłanie książki to zachęta do tego, by walczyć ze swoimi lękami i znajdować sposoby na rozwiązywanie problemów. Fakt, że to dzieło dziecka, pokazuje jak mocną energię twórczą mają bardzo młodzi ludzie. Czasem tylko potrzebują pomocy dorosłych, aby ich działania mogły ujrzeć światło dzienne.

Spotkanie z Polą Stępniewicz, najmłodszą polską pisarką, rozpocznie się o 11.30 w sali kameralnej MOKiS. Pola wraz z mamą opowie jak zaczęła się przygoda z wydawaniem książki i o miłości do literatury. Pola również przedstawi ścieżkę postępowania dla tych, którzy chcą wydać własną książkę. Częścią spotkania będzie konkurs.

Książka powstała, gdy Pola miała 6 lat, a dwa lata później została wydana. Dzisiaj dziewczynka jest dwa razy starsza. Mieszka w Gliwicach, a od kilku miesięcy uczęszcza do Szkoły Demokratycznej Grajfka, której terenowa siedziba znajduje się w Pyskowicach.

Spotkanie odbędzie się w ramach Projektu "Biała D[r]ama i inne strachy - edukacja kulturalna dla wrażliwych", który jest realizowany przez Fundacje „W to mi graj” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również