Wiadomości z Pyskowic

Spotkanie Przedstawicieli Gliwickiej Policji

  • Dodano: 2018-07-30 09:00

Do spotkania roboczego doszło wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach.

Z inicjatywy obu stron. Celem spotkania było zapoznanie się obydwu stron z aspektami prawnymi oraz technicznymi, jakimi uwarunkowane jest użycie kamer monitoringu miejskiego, jakim zarządza SSM. Podczas spotkania omówiono strategię dalszej współpracy pomiędzy gliwicką policją a Śląską Siecią Metropolitarną.
Motorem napędowym do spotkania, jakie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach była chęć rozwinięcia współpracy pomiędzy gliwicką policją a SSM. Dotychczasowa współpraca polegała na przekazywaniu w ręce gliwickiej policji stanowisk do obsługi kamer należących do SSM. W ręce policji trafiło kilka stanowisk, z których możliwy jest dostęp do kamer rozmieszczonych na terenie powiatu gliwickiego. Stanowiska zostały umieszczone w komendzie miejskiej oraz komisariatach. Dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi policjanci samodzielnie mogą przeglądać interesujące ich nagrania z kamer, dzięki którym możliwe jest zatrzymanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Policjanci dzięki systemowi mogą również prowadzić podgląd w trybie online, dzięki czemu obraz z kamer jest dostępny na żywo.

Z zaproszenia skorzystali dyrektor departamentu IT Śląskiej Sieci Metropolitarnej p. Krzysztof Dobrowolski oraz kierownik działu monitoringu i aplikacji p. Mirosław Krzemiński. Komendę Miejską Policji w Gliwicach prezentowali I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach mł. insp. Mariusz Luszawski, naczelnicy Wydziału Sztab oraz Ruchu Drogowego, a także wyznaczeni policjanci, którzy podczas pełnionej służby korzystają z urządzeń przekazanych przez SSM.
Podczas spotkania policjanci wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi korzystania z monitoringu, jakim dysponuje SSM. Wskazali miejsca, w jakich rozmieszczenie kamer byłoby niezbędne, przedstawili sposób wykorzystania tychże kamer. Od przedstawicieli SSM dowiedzieli się o możliwościach, jakie proponują i umożliwiają systemy analityczne SSM. Spotkanie zaowocowało powołaniem w KMP Gliwice zespołu, który zajmie się rozplanowaniem rozmieszczenia oraz funkcji kamer, które w niedalekiej przyszłości mogą zostać przez SSM umiejscowione na terenie powiatu gliwickiego. Zapowiedziano kolejne spotkanie, podczas którego zostaną przedstawione szczegółowe plany na rozwój systemu analitycznego oraz rozmieszczenia kamer.


Źródło: KMP Pyskowice

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.