Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice świętowały 20-lecie Polski w UE

  • Dodano: 2024-05-06 10:00

„O, radości, iskro bogów, kwiecie elizejskich pól. Święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór” – zabrzmiało donośnie 1 maja na pyskowickim rynku. Wspólne wykonanie hymnu Unii Europejskiej i wypuszczenie balonów - gwiazdek było kulminacyjnym punktem obchodów 20 -lecia obecności Polski w zjednoczonej Europie.

Obchody 20-lecia w rodzinnej atmosferze

Wydarzenie przebiegało w piknikowej atmosferze. Rozpoczęło się wręczeniem nagród laureatom konkursu plastycznego „Inwestycje z gwiazdką, czyli jak Europa pomaga rozwijać Pyskowice” oraz wernisażem prac. Potem była zabawa, animacje pokaz szczudlarzy, puszczanie mydlanych baniek i okazja do zrobienia zdjęcia z pyskowickim mamutem. A wszystkiemu towarzyszył poczęstunek. Wieczorem natomiast w Stacji Kultury odbył się koncert „Podróż wspomnień - gala muzyki filmowej” w wykonaniu zespołu Appassionata Ensamble.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął europoseł Łukasz Kohut, który ufundował również nagrodę dla zdobywcy Grand Prix w konkursie.

Laureaci, którzy nie mogli być obecni na wręczeniu nagród jak i pozostali uczestnicy, którzy nie odebrali upominków, proszeni są o przybycie od poniedziałku, 6 maja, do Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pok. 252 lub 253.

Lista nagrodzonych:

kat. 5 – 10 lat
I miejsce – Lena Kahner
II miejsce – Laura Hornik
III miejsce – Oliwia Tkocz (2014) Paulina Tkocz

kat. 11 – 15 lat
I miejsce – Patrycja Fischer
II miejsce – Jakub Jakubiec
III miejsce – Jan Romanowski

wyróżnienia
Dawid Kulpa
Lena Zając-Łęgowska

Grand Prix
Oliwia Wojcik


Źródło: UM Pyskowice/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również