Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice liderem szybkiego Internetu

  • Dodano: 2024-01-19 13:45

Miastem z najszybszym Internetem domowym w Polsce (225 Mb/s) w IV kwartale 2023 były Pyskowice – podaje popularny serwis analizy wydajności łączy speedtest.pl. Według autorów zestawienia wyprzedzamy, i o to o trzy pozycje, nawet Warszawę.

Wynik nie taki oczywisty

Do analizy szybkości wzięto pod uwagę 322 miejscowości w Polsce (prawie same miasta) z największą liczbą testów wykonanych w aplikacjach webowych, mobilnych (Android oraz iOS) oraz desktopowych (Windows) z ustaloną lokalizacją, wykonanych przez klientów za pośrednictwem speedtest.pl. Można się było spodziewać, że liderami będą największe miasta, gdyż występująca tam koncentracja użytkowników indywidualnych, biznesu, urzędów, a atrakcyjność i opłacalność inwestycji powinny być najwyższe. Wyniki jednak nie okazały się tak oczywiste.

Pyskowice liderem szybkiego Internetu

Wśród 20 miejscowości z najszybszym Internetem najwięcej położonych jest w szeroko rozumianej aglomeracji warszawskiej (Józefosław, Ożarów Mazowiecki, Warszawa, Wołomin, Legionowo, Piastów, Piaseczno, Pruszków, Brwinów, Nowy Dwór Mazowiecki) oraz śląskiej (Pyskowice, Zabrze, Siemianowice Śląskie).

Według rankingu speedtest.pl miastem, w którym można korzystać z najszybszego Internetu w Polsce są Pyskowice. Szybki dostarczają u nas m.in.: DG-NET, Orange, Vectra i WieszowaNet. Średnia prędkość pobierania (download) dla Internetu domowego w naszym mieście to 225 Mb/s. Na drugim miejscu znajduje się podwarszawski Józefosław (największa wieś w Polsce, 202 Mb/s), na trzecim Ożarów Mazowiecki (198 Mb/s), a dopiero czwarte zajmuje Warszawa (193 Mb/s).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również