Wiadomości z Pyskowic

Pyskowiccy strażnicy otrzymali nowy samochód

  • Dodano: 2021-12-13 09:45

Od 7 grudnia, na ulicach naszego miasta można spotkać nowy samochód Straży Miejskiej w Pyskowicach. Odróżnia się od starego srebrnym kolorem karoserii, płaskim „kogutem” i ogólnym wrażeniem nowości. To dostosowany pod zadania straży kombivan (dostawczy) Ford Connect. Auto zastąpi wysłużonego, „osobowego” Peugeot'a partnera z 2005 roku i dołączy do podobnego sobie Peugeot Experta z 2010. Zakup wpłynie na poprawę komfortu pracy strażników oraz obniżenie kosztów eksploatacji taboru. 

Nowy samochód dla Staży Miejskiej w Pyskowicach

Nowy samochód straży pomieści nawet 7 osób, a od zwykłego modelu dostawczego różni się między innymi brakiem przestrzeni towarowo - bagażowej, której miejsce zajmuje przedział transportowy do przewozu osób zatrzymanych. Ta część samochodu oddzielona jest od części pasażerskiej ścianą działową, wyposażoną w tzw. otwór awaryjny. Ma też dodatkową kratę, która powoduje, że przestrzeń transportowa pozostaje zamknięta po otwarciu tylnych drzwi. Są też dodatkowe, przeszklone drzwi boczne. A oprócz standardowego wyposażenia ma radiotelefon sprzężony z system łączności pyskowickiej Straży Miejskiej.

Auto o wartości 170 612, 20 zł brutto gmina Pyskowice kupiła w leasingu, ze spłatą rozłożoną na cztery lata. Takie warunki zaproponował Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) i była to najkorzystniejsza z przetargowych ofert. Bezpośrednim dostawcą była spółka Frank – Cars z Wrocławia, partner biznesowy EFL.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.