Wiadomości z Pyskowic

Przedwakacyjne działania profilaktyczne

  • Dodano: 2019-06-06 12:15

Zbliżają się wakacje, policjanci, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, korzystają z każdej okazji, aby prowadzić pracę profilaktyczną. Spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przypominając o bezpiecznym zachowaniu w trakcie wypoczynku. Musimy jednak pamiętać, że w dużej mierze zależy on od nas samych – rodziców, to na nas ciąży obowiązek ciągłego przypominania dzieciom zasad bezpiecznego zachowania w domu, na drodze czy nad wodą.

W trakcie spotkań w szkołach, podczas festynów czy pikników rodzinnych funkcjonariusze prowadzą zajęcia na temat prawidłowych zachowań nad wodą, ale także podczas innych form spędzania wolnego czasu. Prowadząc spotkania, nasi funkcjonariusze omawiają z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury.

Policjanci dostosowują swoje pogadanki do wieku swoich słuchaczy. Szczególną uwagę funkcjonariusze poświęcają niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, kontaktach z obcymi i zwierzętami.

Nieodłącznym punktem spotkań jest przypominanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych

Każdorazowo omawiane są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Policjanci przypominali i będą przypominać o zasadach prawidłowej jazdy rowerem, na rolkach czy na deskorolce. Prócz dzielnicowych w spotkaniach brała udział policjantka wydziału prewencji gliwickiej komendy, asp. sztab. Aneta Sokalla. Podczas pogadanek nie omijano rodziców i dziadków, otrzymywali specjalnie przygotowane zadania, krzyżówki, zgadywanki, które miały wzmocnić ich wiedzę o aktualnych zagrożeniach (np. oszustwa metodą „na policjanta”, kradzieże „na pracownika wodociągów” itp.).

Poniżej zdjęcia z imprez profilaktycznych z ostatnich dni

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.