Wiadomości z Pyskowic

Przed nami Dramagedon! Sprawdźcie szczegóły

  • Dodano: 2024-06-19 13:00

Dramagedon powraca i unosi się nad ziemię! W tym roku oprócz okazji do kajakowej wycieczki po Dramie oraz posłuchania ciekawych historii o utopcach czy interesujących miejscach w Pyskowicach będzie szansa, by zobaczyć panoramę naszego miasta z góry, w trakcie lotu balonem na uwięzi. A wszystko w ramach święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii "Kierunek GZM" 29 czerwca i wspólnie z gminą Zbrosławice.

Na uczestników czekać będą kajaki, balon, utopce i Theo Tomik

Uczestnicy mikrowycieczki usłyszą gawędę o utopcach, wezmą udział w spływie kajakowym z Zawady do Pyskowic z dodatkowymi atrakcjami (muzycznymi i teatralnymi), pospacerują, poznając historię Pyskowic, a na wieczór wzniosą się nad ziemie balonem na uwięzi.

W ramach wydarzenia zaplanowano siedem tur wycieczek/spływów oraz trzy tury spacerów z Theo Tomikiem. Loty balonem na uwięzi odbędą się wieczorem, od 19:00 do północy na placu dożynkowym. Zapisy będą prowadzone zarówno na całą mikrowycieczkę, jak i osobno na sam lot balonem. Priorytetowo traktowani będą uczestnicy wybierający całość.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia będą przyjmowane od 24 czerwca od godz. 8.00 w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (tel. 32 332 60 66) i w Urzędzie Gminy w Zbrosławicach (32 233 77 93).

Miejscem zbiórki dla osób zapisanych w Zbrosławicach będą okolice placu zabaw przy ul. Wiejskiej w Zawadzie, a dla osób zapisanych w Pyskowicach: skrzyżowanie ul. Nad Łąkami i Parkowej. Godzina zbiórki zostanie podana w momencie zapisu.

Ponadto, przed zapisem warto pamiętać, że:

  • udział w spływie i locie balonem osób niepełnoletnich wyłącznie pod opieką osoby dorosłej,
  • w spływie i locie balonem na uwięzi tylko dla osób od czwartego roku życia,
  • darmowy transfer na start spływu (osoby zapisane w Pyskowicach) oraz powrót z mety (osoby zapisane w Zbrosławicach),
  • stopień trudności spływu uzależniony od poziomu wody,
  • rekomendujemy zabranie na spływ odzieży do przebrania oraz nieprzemakalnych worków/plecaków,
  • lot balonem - wysokość około 30 metrów, czas lotu kilka minut,
  • organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub modyfikacji planu spływu i lotu na uwięzi w zależności od warunków atmosferycznych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również