Wiadomości z Pyskowic

Przebudowa ulicy Powstańców Śląskich coraz bliżej

  • Dodano: 2020-07-15 13:45

Urząd Miejski informuje, że w najbliższym czasie rozpocznie się remont ulicy Powstańców Śląskich w części przylegającej do płyty rynku.

Prace obejmą chodnik i pozostałą część pasa dla pieszych

Przebudowa początkowego odcinka rozpocznie  wieloletni proces modernizacji ulicy. W dalszej kolejności samorząd Pyskowic wspólnie z właścicielem drogi - powiatem gliwickim - planuje rewaloryzację zabytkowego mostu oraz wybudowanie chodników i ścieżki rowerowej przebiegu od obwodnicy do ulicy Gliwickiej.

Na odcinku w obrębie rynku zaplanowano generalny remont chodnika, schodków i murku oporowego przylegającego do nieczynnej restauracji. Betonowe płyty zastąpią płyty z granitu, odnowione zostaną stopnie prowadzące na podwyższenie chodnika w ciągu lokali usługowych, znikną ubytki w murze.

Ulica Powstańców Śląskich stanowi drogę powiatu gliwickiego i inwestycja prowadzona jest w  porozumieniu z tą jednostką samorządową. Prace o wartości 225 tys. zł zostaną sfinansowane w kwocie 161,5 tys. zł z budżetu miasta Pyskowice, a w pozostałej części ze środków właściciela drogi.

Zmiany zajdą też w dalszym przebiegu ulicy

Miasto w partnerstwie z powiatem zamierza przeprowadzić przebudowę starego mostu, co pozwoli ocalić historyczny obiekt i poprawić układ komunikacyjny w centrum. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji technicznej.

Wcześniej należy się spodziewać nowości po drugiej stronie obwodnicy

Pojawić się mają ścieżki rowerowe oraz chodniki na odcinku od DK 94 aż do skrzyżowania z ulicą Gliwicką. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w obrębie skrzyżowania z ulicą Gen. Władysława Sikorskiego. Koszty zadania to 1 696 300 zł, z czego sumę 896 300 zł przekazał Fundusz Dróg Samorządowych. Pozostałą część pokryją po połowie miasto i powiat.

W tym roku planowane są prace przygotowawcze

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach we własnym zakresie dokona uporządkowania sieci wodno – kanalizacyjnej i usunie ewentualne kolizje w związku z zadaniem. Etap zasadniczych prac  budowlano – drogowych przewidziano na rok przyszły. 

Realizacja procesu inwestycyjnego przewidywana jest w okresie do dwóch lat. Jest szansa, że  ul.Powstańców Śląskich nabierze nowego blasku najpóźniej w 2022.   

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Franek

    Po przebudowie skrzyżowania - ul. Powstańców z obwodnica ruch praktycznie zamarł na odcinku od obwodnicy do rynku. Murki przy restauracji faktycznie nie wyglądają elegancko ale ulica nie jest jeszcze w takim złym stanie jak np. ul. Zielona na odcinku od Krokusów do Astrów. W fatalnym stanie jest ulica Oświęcimska, plac Żwirki i Wigury, Kolejowa też nie wygląda lepiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.