Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Próbował wyłudzić kredyt, stanie przed sądem

  • Dodano: 2018-02-15 12:15

Gliwiccy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który w jednym z banków w centrum Gliwic próbował wyłudzić kredyt. Oszust był pijany, a wpadł dzięki czujności pracownika. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Podejrzany przyszedł do banku około godziny 12.00. Chciał załatwić formalności związane z przyznaniem kredytu w wysokości 50 tys. zł. Jego zachowanie zaniepokoiło jednak pracownicę placówki. Ponieważ kobieta podejrzewała także, że klient może być pod wpływem alkoholu, wezwała policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 52-latek, mieszkaniec Świętochłowic, nigdy nie pracował w firmie, której nazwę podał, nie ma też stałego, udokumentowanego dochodu. Oszust trafił do policyjnego aresztu, a dziś stanie przed prokuratorem, który zadecyduje o jego dalszych losach. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mgolabek

    I tak trzymać!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.