Wiadomości z Pyskowic

Pomoc dla Czerwonogradu, pomoc dla Ukrainy

  • Dodano: 2022-04-08 07:00, aktualizacja: 2022-04-08 06:49

Mieszkańcy Pyskowic nie ustają w pomocy dla przyjaciół z Ukrainy. W tym tygodniu za naszą wschodnią granicę trafił kolejny, trzeci już, transport darów.

Wynik przynosi również zbiórka pieniężna. W imieniu naszych przyjaciół z Czerwonogradu, tych którzy znaleźli dach nad głową w naszym mieście i tych, którzy zostali w ojczyźnie – serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, za bezinteresowną pomoc, za ogromne dowody solidarności.

Pomoc dla Ukrainy

Mijają kolejne tygodnie wojny, trwa dramat Ukrainy, a heroiczna walka o wolność, o prawo do życia i prawo do samostanowienia nie słabnie. Dzięki zaangażowaniu wielu udało się zbudować most pomocy. Z Pyskowic płyną ogromne ilości żywności, leków, ubrań, skarpetek, koców, środków opatrunkowych, środków czystości, śpiworów, latarek czołowych, konserw. Wśród ostatnio wysłanych rzeczy były nie tylko dary od mieszkańców naszego miasta. Zbiórkę zorganizowała też hiszpańska firma transportowa Marcotran przy udziale oddziału Marcotran Polska, który posiada bazę na terenie naszego miasta. Z Półwyspu Iberyjskiego przyjechały dary od pracowników przedsiębiorstwa.

Warto podkreślić, że wsparcie trafia nie tylko do mieszkańców Czerwonogradu, ale również całego obwodu lwowskiego. Nasze miasto partnerskie udziela schronienia wielu uciekinierom z obszarów objętych działaniami wojennymi.

W zbiórce pieniężnej swoją cegiełkę, obok wpłat krajowych, dorzucają osoby spoza Polski. Tutaj podziękowania należą się naszym przyjaciołom z Niemiec – szczególnie z naszego partnerskiego miasta Florsheim nad Menem, a w szczególności członkom działającego tam Towarzystwa Przyjaciół Florsheim-Pyskowice, dziękujemy też mieszkańcom Gelsenkirchen. Przychodzą też wpłaty ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w przekazywanie wsparcia. Ważny i zasługujący na podziw jest nie tylko jej materialny wymiar. Wysyłka pomocy nie byłaby możliwa, gdyby nie praca wielu wolontariuszy, społeczników, pracowników miejskich instytucji. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w segregowanie, pakowanie i przygotowywanie do wysyłki, a zwłaszcza firmom transportowym, które przewożą rzeczy aż do granicy. - czytamy na stronie UM.

Miasto nie ustaje w działaniach, zbiórka trwa. Przypomina się też numer rachunku, na który można dokonywać wpłat darowizn: 61 1020 2528 0000 0602 0480 4920, wpisując w tytule przelewu "POMOC DLA UKRAINY".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również