Wiadomości z Pyskowic

Policjanci z wizytą na koloniach nad jeziorem Dzierżno Małe

  • Dodano: 2019-07-25 10:30

Dzielnicowi z komisariatu policji w Pyskowicach wraz z profilaktykami z gliwickiej komendy odwiedzili dzieci biorące udział w koloniach na terenie ośrodka mieszczącego się nad jeziorem Dzierżno Małe. Dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem, którym na co dzień dysponują policjanci. Organizatorka kolonii została nagrodzona przez gliwickich stróżów prawa, pamiątkowym prezentem za wielokrotne reagowanie na niebezpieczne lub nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą.

23 lipca br. profilaktycy z komendy miejskiej policji w Gliwicach wraz z dzielnicowymi z komisariatu policji w Pyskowicach, odwiedzili kolonie w ośrodku żeglarskim nad jeziorem Dzierżono Małe. Panowie dzielnicowi przeprowadzili pogadankę z uczestnikami kolonii na temat bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, nad wodą i w górach. Natomiast funkcjonariusze zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii przeprowadzili konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa. Spośród uczestników zostali wyłonieni najlepsi, którzy otrzymali nagrody. Natomiast każdy z uczestników otrzymał odblask.

Dodatkowo Pani Katarzyna Majewska – Ludwig, która na co dzień organizuje szkolenia, kursy i kolonie dla dzieci i dorosłych z zakresu żeglarstwa, która za każdym razem reaguje na wodzie i lądzie na nieadekwatne zachowanie innych użytkowników sprzętów wodnych. Otrzymała za swoje zaangażowanie, w szerzenie idei odpowiedniego i rozsądnego zachowania nad wodą, pamiątkowe prezenty z logiem "nie reagujesz - akceptujesz".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również