Wiadomości z Pyskowic

Policjanci podsumowali zdarzenia ostatniego weekendu. Sprawdź, co się działo w Pyskowicach

 • Dodano: 2023-03-21 07:45, aktualizacja: 2023-03-21 07:54

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu przyjęli i obsłużyli 448 zgłoszeń od mieszkańców rejonu.

Zatrzymano 9 sprawców przestępstw, wśród których znaleźli się: sprawca rozboju ulicznego, sprawcy kradzieży sklepowych, podejrzana o usiłowanie oszustwa, sprawca kradzieży z włamaniem czy znieważenia funkcjonariuszy.

Co działo się na terenie powiatu gliwickiego?

 • Ustalono tożsamość dwóch podejrzanych, w jednym przypadku - najścia na mieszkanie i pobicia lokatora w Pyskowicach, w drugim - gróźb karalnych. Sąd, na wniosek Policji i prokuratora, tymczasowo aresztował dwie osoby. Podczas kontroli drogowych ujawniono dwóch kierowców łamiących prawo - jednego nietrzeźwego, drugiego po użyciu. Jeden kompletnie pijany rowerzysta zakończył swoją wyprawę mandatem w kwocie 2500 zł.
 • W gminie Sośnicowice doszło do rozboju na przystanku autobusowym. Sprawca, używając przemocy, ukradł 50-letniej kobiecie torebkę. Dzięki szybkiemu powiadomieniu od świadków 53-letni podejrzany został błyskawicznie zatrzymany.
 • Knurowscy policjanci wytropili i zatrzymali mieszkańca tego miasta, który 17 marca z jednego z marketów skradł towar o wartości kilkuset złotych.
 • Knurowscy stróże prawa ustalili też tożsamość mężczyzny, który drogą elektroniczną groził dwudziestoparoletniej kobiecie.
 • W sobotę, na wniosek policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz prokuratora, sąd aresztował zatrzymaną przez pyskowickich stróżów prawa 38-letnią obywatelkę Czech. Podejrzana uczestniczyła w oszustwie „na wypadek członka rodziny” i próbowała okraść 81-letnia mieszkankę Pyskowic. Wpadła, gdy odbierała pieniądze. Śledczy dokonali zatrzymania, gdy dowiedzieli się o zdarzeniu od córki i zięcia pokrzywdzonej.
 • Policjanci z IV komisariatu szybko rozwikłali zagadkę włamania do szafki ubraniowej i kradzieży gotówki na szkodę ukraińskiego pracownika jednej z firm w gliwickiej strefie ekonomicznej. Po kilku godzinach w miejscu zamieszkania ujęto innego pracownika, narodowości gruzińskiej, u którego zabezpieczono skradzione 2700 złotych.
 • Ochrona sklepu w centrum handlowym przy ul. Lipowej zatrzymała i przekazała policjantom 17-latka, któremu udowodniono kradzieże słuchawek i perfum o wartości około 1200 złotych. Sprawa jest rozwojowa, wyjaśniają ją detektywi z II komisariatu.
 • Policjanci z III komisariatu wszczęli sprawę przeciwko 35-latkowi, który na ul. Błogosławionego Czesława znieważył umundurowanych funkcjonariuszy.
 • Pyskowiccy policjanci ustalili tożsamość sprawcy najścia na jedno z mieszkań w tym mieście. Napastnik wyważył drzwi i wtargnął do wnętrza lokalu, po czym, bijąc butelką, uszkodził ciało 25-latka. Zatrzymanie podejrzanego to kwestia czasu.
 • W Gliwicach na ulicy Zygmuntowskiej, podczas kontroli drogowej, wpadł 25-latek kierujący fiatem, który wydmuchał 1,7 promila.
 • Na ulicy Pszczyńskiej 22-letni zabrzanin kierował fiatem seicento, mając w organizmie 0,42 promila. Obaj panowie stracili uprawnienia.
 • Na ulicy Królewskiej Tamy policjanci ujęli 51-letniego rowerzystę. Miał w organizmie 1,06 promila. Za wspomnianą wycieczkę zapłaci mandat w wysokości 2500 złotych.
 • Na wniosek policji i prokuratora sąd tymczasowo aresztował pewnego 40-letniego mieszkańca Sośnicy. Mężczyzna nie dość, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami, to zaczął odgrażać się interweniującemu sąsiadowi i jego rodzinie. Groził śmiercią, podpaleniem mieszkania i samochodu. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, że jedynym słusznym środkiem zapobiegawczym na czas prowadzenia postępowania będzie tymczasowy areszt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również