Wiadomości z Pyskowic

Podsumowanie Sylwestra, Nowego Roku i dwóch kolejnych dni

  • Dodano: 2021-01-05 08:00, aktualizacja: 2021-01-06 16:02

Czas sylwestra i Nowego Roku to okres wytężonej pracy wszystkich służb, w tym policji. Gliwiccy stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego rejonu. Ostatni dzień 2020 r. i trzy kolejne minęły relatywnie spokojnie, w skali ogólnej mieszkańcy przestrzegali obostrzeń.

W pojedynczych przypadkach rażącego lekceważenia przepisów (brak maseczki) ukarano mandatami lub skierowano sprawy do sądu. Policjanci nie narzekali na brak zajęć. Obsłużyli kilkaset różnych interwencji, w trakcie których wylegitymowali 1013 osób. Najwięcej było awantur domowych, konfliktów sąsiedzkich, naruszeń nietykalności i rękoczynów.


Od sylwestra do niedzieli, 3 stycznia, 9 zgłoszonych zdarzeń to przestępstwa. Zatrzymano 15 osób podejrzanych o dokonanie różnych czynów przestępczych, w tym 6 nietrzeźwych kierujących. 

Na wniosek Policji i prokuratora sąd aresztował 26-letniego obywatela Ukrainy, który w mieszkaniu, podstępem, dopuścił się zgwałcenia 18-letniej mieszkanki powiatu. Drugiego ze sprawców, też Ukraińca, objęto policyjnym dozorem. 

Nad bezpieczeństwem czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych czy incydentów z fajerwerkami. 

W trakcie interwencji policjanci trafili łącznie na 6 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości – połowa z nich trafiła bezpośrednio za kraty, gdyż decyzjami sądów miała tam już odbywać zasądzone kary. 


Jeśli chodzi o ruch drogowy, podczas minionych długoweekendowych dób na naszych ulicach doszło do 8 kolizji. Wśród zatrzymanych pijanych kierowców niechlubną rekordzistką okazała się zaś 40-letnia gliwiczanka, zatrzymana 3 stycznia około godziny 15.00 przez świadków, którzy o podejrzanym zachowaniu kierującej nissanem powiadomili telefonicznie policję. Nissan, jadący ulicą Paderewskiego, nie trzymał prostego toru, jechał od krawężnika do krawężnika, aż uderzył w jeden z nich – wówczas się zatrzymał. Z pojazdu wysiadła kompletnie pijana kierująca, którą zatrzymali przypadkowi świadkowie, dwaj mężczyźni i kobieta. Policjanci przejęli zatrzymaną. Okazało się, że w jej krwi krąży ponad 3,2 promila alkoholu. Co oczywiste, gliwiczance zatrzymano prawo jazdy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również