Wiadomości z Pyskowic

Pierwsze prace na ulicy Wyszyńskiego

  • Dodano: 2022-03-09 07:00, aktualizacja: 2022-03-08 21:09

Na ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego pojawiły się koparki, ciężarówki i tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Oznacza to, że wykonawca przebudowy drogi – firma Eurovia – rozpoczął prace przygotowawcze Równolegle do porządkowania sieci wodociągowej przystąpiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do uregulowaniu odwodnienia drogi i uzupełnienia braków w kanalizacji deszczowej, dokonał też wstępnych prac rozbiórkowych – np. demontaż chodnika. PWiK korzystając z okazji wykona przebudowę wodociągu zaopatrującego posesje w rejonie ul. Wyszyńskiego.

Utrudnienia na drodze

Prace spowodowały utrudnienia w poruszaniu się samochodów. Ruch w rejonie robót odbywa się w sposób wahadłowy, a steruje nim tymczasowa sygnalizacja świetlna. Można spodziewać się, że niedogodności szybko nie znikną. W dalszym etapie przybędzie ciężkiego sprzętu i odcinków objętych pracami, powiększy się też zakres robót.

Przypomina się, że docelowo prace drogowe prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do połączenia z ul. Bytomską (DK-94). Przebudowa ul. kard. Stefana Wyszyńskiego polega na wymianie zniszczonej nawierzchni i wzmocnieniu konstrukcji. Inwestycja obejmuje również przebudowę chodnika oraz odnowienie systemu odwadniającego ulicę. Wykonawcą jest spółka EUROVIA Polska S.A. z Kobierzyc, która powinna zakończyć prace do końca maja br.

Zgodnie z umową wartość inwestycji to 3 057 905,40 zł brutto. Przedsięwzięcie posiada wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych, w kwocie odpowiadającej 55 proc. kosztów.

W dalszej kolejności miasto planuje kontynuowanie prac w przebiegu: ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego – Rynek – Armii Krajowej, aż do skrzyżowania z DK 94 i ul. Mickiewicza. Ta część projektu ma zostać sfinansowana z budżetu rządowego programu Polski Ład.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również