Wiadomości z Pyskowic

Ośrodek pomocy uzależnionym czekają dalsze zmiany

  • Dodano: 2022-07-22 06:30, aktualizacja: 2022-07-21 20:25

Już niedługo rozpocznie się ciąg dalszy modernizacji siedziby Ośrodka Rozwiązywania Problemów Uzależnień (ORPU) przy ul.Kościelnej 13.

W ostatnich latach gruntownie odnowiono i przebudowano wnętrza parteru, teraz przyszedł czas na elewację. Termodernizacja ma być gotowa przed nadejściem zimy. Koszt tej miejskiej inwestycji to 379 694,92 zł, a wydatek w dużej części pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

W ORPU udzielana jest pomoc osobom zmagającym się z nałogiem oraz ich rodzinom i osobom współuzależnionym. Mogą one liczyć na wsparcie terapeutyczne we wszystkich rodzajach uzależnień. W nowej lokalizacji działa od 2020 r. Kosztem blisko ponad 400 tys. zł powstały w pełni wyposażone gabinety do spotkań indywidualnych, sala do zajęć grupowych i mitingów AA, pomieszczenie kuchenne, sanitariaty, pomieszczenie gospodarcze oraz poczekalnia.

Ciąg dalszy zmian

Obecnie przewidziane prace obejmują m.in. wykonanie izolacji fundamentów i termomodernizacji elewacji, wymianę stolarki okiennej na piętrze i w piwnicy budynku, montaż instalacji cieplnej na I piętrze.

Wykonawcą robót będzie spółka Med Investment Group z Tarnowskich Gór. Powinny rozpocząć się w najbliższych dniach, a zakończyć w listopadzie. Inwestycja zostanie dofinansowana środkami z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego dla województwa śląskiego w wysokości 238 111,60 zł. Miasto będzie się starać o zwiększenie tej kwoty do poziomu 95 proc. wydatku, co przewidują warunki udzielenia pomocy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również