Wiadomości z Pyskowic

Od jutra w sklepach znów godziny dla seniorów

  • Dodano: 2020-10-14 15:45

Przypominamy, że od jutra, 15 października, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego zaczną obowiązywać godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach. W dni powszednie w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.  Ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na ryzyko zakażenia. "Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady <<dezynfekcja – dystans – maseczka>> i solidarność z seniorami!"

Jak podkreśla rząd, przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. Dlatego wprowadzane są zasady, które ograniczają ryzyko zakażenia – m. in. znane już godziny dla seniora w sklepach, zaostrzone rygory epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70.

Godziny dla seniora od 15 października


Od 15 października 2020 r. wprowadzane są godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.


Zasady bezpieczeństwa


Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania:  
    • dystans
    • dezynfekcja
    • maseczka

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.