Wiadomości z Pyskowic

Od jutra w sklepach znów godziny dla seniorów

  • Dodano: 2020-10-14 15:45

Przypominamy, że od jutra, 15 października, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego zaczną obowiązywać godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach. W dni powszednie w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.  Ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na ryzyko zakażenia. "Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady <<dezynfekcja – dystans – maseczka>> i solidarność z seniorami!"

Jak podkreśla rząd, przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. Dlatego wprowadzane są zasady, które ograniczają ryzyko zakażenia – m. in. znane już godziny dla seniora w sklepach, zaostrzone rygory epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70.

Godziny dla seniora od 15 października


Od 15 października 2020 r. wprowadzane są godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.


Zasady bezpieczeństwa


Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania:  
    • dystans
    • dezynfekcja
    • maseczka

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również