Wiadomości z Pyskowic

Nowy radiowóz w Pyskowicach

  • Dodano: 2014-10-09 08:45, aktualizacja: 2014-10-09 08:56
Włodarze trzech gmin: Toszka, Rudzińca i Wielowsi uroczyście przekazali Komendantowi Policji w Pyskowicach nowy radiowóz marki Kia Ceed.
 
Na zakup samochodu samorządy przeznaczyły prawie 40 tys. złotych. Pojazd na co dzień będzie wykorzystywany w służbach na terenach tych gmin.
 
 
We wtorek o 13.00 przed siedzibą Komisariatu Policji w Pyskowicach spotkali się p. Grzegorz Kupczyk burmistrz Toszka, p. Krzysztof Obrzut wójt gminy Rudziniec, p. Ginter Skowronek wójt gminy Wielowieś, którzy oficjalnie przekazali kluczyki do nowego radiowozu mł. Insp. Rafałowi Grzeni Komendantowi Policji w Pyskowicach. W spotkaniu uczestniczył zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach mł. Insp. Mariusz Luszawski. Nabytek to najnowszy model Kia Cee'd w nadwoziu kombi wyposażony w silnik benzynowy GDI o pojemności 1.6 i mocy 135 KM. Jego przyśpieszenie do "setki" wynosi 10 sekund, a prędkość maksymalna jest równa 195 km/h. Został on zakupiony, dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy wymienionymi samorządami a Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Samorządy ze środków budżetu przeznaczyły na nowy radiowóz połowę środków, drugą połowę dofinansowała Komenda Wojewódzka. Samochód wykorzystywany będzie podczas codziennej służby przez pyskowickich stróżów prawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.