Wiadomości z Pyskowic

Informacja dla przedsiębiorców o płatności za odpady komunalne

  • Dodano: 2020-03-31 09:30

Zaprzestałeś prowadzenia działalności gospodarczej i zamknąłeś swój lokal użytkowy, z powodu KORONAWIRUSA?  

Możesz ubiegać się o zwolnienie z płacenia opłaty za odpady komunalne

Możliwość ta dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie nieruchomości, która w części stanowi nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości niezamieszkałej, ale na której powstają odpady komunalne.  

Aby uzyskać zwolnienie z płacenia za śmieci poczynając od marca,  należy w terminie do 10 kwietnia złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Pyskowicach wypełnioną  deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której w polu "F.1" wpisuje się cyfrę "0". 

Zwolnienie z opłaty obowiązywać będzie do dnia, w którym prowadzenie działalności gospodarczej w lokalu zostanie wznowione i ponownie zostanie złożona deklaracja. 

Składając deklarację korygująca trzeba będzie pamiętać, by w polu "F.1" wpisać metry zajęte pod prowadzenie działalności.

Szczegółowe informacje w niniejszej sprawie udzielane są przez pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pyskowicach pod numerem telefonu 32/332 60 13.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również