Wiadomości z Pyskowic

Dofinansowanie w ramach programu Kolej Plus - remont i budowa 100 km torów

  • Dodano: 2022-04-21 07:00, aktualizacja: 2022-04-20 20:29

Sześć projektów liniowych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii otrzymało dofinansowanie na budowę torów w ramach programu Kolej Plus.

Łączny koszt realizacji inwestycji jest szacowany na ok. 1,65 mld zł. Wśród projektów znajduje się również odbudowa linii kolejowej nr 198 Pyskowice – Pyskowice Miasto dla przywrócenia połączeń: Katowice – Gliwice – Pyskowice Miasto.

Celem programu Kolej Plus jest zapewnienie lepszego dostępu do połączeń kolejowych mniejszych miejscowości z miastami wojewódzkimi. Nowe połączenia kolejowe będą miały duży wpływ na poprawę warunków życia naszych mieszkańców oraz spowodują wzrost atrakcyjności gminy Pyskowice. Realizacja inwestycji w ramach programu Kolej+ potrwa do 2028 roku.

Dziękujemy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii za ogromne zaangażowanie, wszystkim samorządom tworzącym GZM i miastu Gliwice za wsparcie projektu. Łączy nas samorząd i dzięki tej współpracy realizacja tak kluczowych projektów jest możliwa. - czytamy na stronie UM Pyskowice.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Franek

    Jak niszczono i zniszczono na początku połączenia a później wiele linii kolejowych to doskonale opisał Karol Trammer w książce "Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej". Wypisz, wymaluj - polnische wirtschaft. Polecam lekturę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również