Wiadomości z Pyskowic

Ciepło, cieplej, miejska sieć. Podłączanie kolejnych budynki

  • Dodano: 2022-07-27 06:30, aktualizacja: 2022-07-26 22:13

Wojska Polskiego 6, Konopnickiej 6 i Orzeszkowej 3 to trzy kolejne budynki, które zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej tzw. wysokiego parametru.

Modernizacja systemu grzewczego w Pyskowicach

Przedsięwzięcie stanowi kolejny etap rozbudowy i modernizacji systemu grzewczego finansowanego przez miasto Pyskowice z pomocy Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Rozpoczęte w 2020 r. działania samorządu obejmują unowocześnienie odcinków ciepłociągów w rejonie ulic Dworcowa, Wieczorka, Wojska Polskiego, Matejki Boczna i Lompy. Roboty prowadzone są również
w obrębie ulic Konopnickiej i Orzeszkowej.

Planowane obecnie roboty zakładają zabudowanie jednofunkcyjnych węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Wojska Polskiego 6 oraz Konopnickiej 6 oraz wykonanie przyłączy do budynków przy ul. Wojska Polskiego 6 oraz ul. Orzeszkowej 3. Inwestycje zrealizuje firma BPE z Mikołowa za kwotę 356 700,00 zł, a jej zakończenie planuje się wczesną jesienią.

Wprowadzane nowoczesne rozwiązania obniżają straty cieplne na liniach przesyłowych, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie oraz redukcję zanieczyszczeń spalinami. Modernizacja jest możliwa dzięki nieocenionemu wsparciu ze strony GZM. Związek przekazał do tej pory na ten cel, w ramach programu "Metropolitalny Fundusz Solidarności” oraz działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, aż blisko 3 mln, co niemal odpowiada całości dotychczasowych kosztów przedsięwzięcia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Matuszewska

    Kiedy ul.Szopena2?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również