Wiadomości z Pyskowic

Apel Burmistrza Miasta Pyskowice

 • Dodano: 2020-03-24 10:15

Szanowni Mieszkańcy, w związku z narastającym zagrożeniem związanym z koronawirusem oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w całym kraju, jako burmistrz miasta zapewniam, że podejmuję na bieżąco działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka zachorowań. Wdrożone są wszystkie przewidziane w nadzwyczajnej sytuacji standardy i środki zaradcze. Sytuacja cały czas jest monitorowana. Dostawy ciepła, wody, funkcjonowanie transportu publicznego oraz odbiór odpadów obecnie nie są zagrożone.

APEL BURMISTRZA MIASTA
Drodzy Seniorzy, proszę Was abyście pozostali w domach i dbali o siebie. Dzięki wolontariuszom i dobrej współpracy z działającymi na terenie miasta stowarzyszeniami zorganizowana została specjalna akcja mająca na celu pomoc w zrobieniu koniecznych zakupów i załatwieniu najpilniejszych spraw. Jeśli potrzebujecie pomocy dzwońcie pod numer: 507 942 337.

Kieruję również prośbę do Rodziców, aby w rzeczowy sposób wyjaśnić swoim dzieciom sytuację, w jakiej się znaleźliśmy i aby czas kwarantanny nie został potraktowany przez nie jako dodatkowe ferie. Bardzo Państwa proszę, aby trwająca przerwa od zajęć szkolnych nie była dla uczniów okazją do nadrabiania zaległości towarzyskich.
Przypominam także, że rodzice dzieci w wieku do 8 lat mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego przyznawanego maksymalnie na 14 dni i warto z tej możliwości skorzystać. Oprócz tego wielu pracodawców umożliwia w tym czasie pracę zdalną. Jeśli w Państwa miejscach pracy istnieje taka możliwość, to warto ją wykorzystać.


Uczniowie, dla Was najbliższy czas będzie lekcją solidarności i odpowiedzialnego zachowania. Dlatego proszę Was abyście zrezygnowali ze spotkań z przyjaciółmi. W trosce o innych pozostańcie we własnych domach – wykorzystujcie te dni na czytanie, oglądanie filmów, przygotowanie do egzaminów oraz zgłębienie tematów, które Was inspirują. Macie do dyspozycji wiele materiałów dostępnych w internecie oraz przygotowanych przez Waszych nauczycieli.


Szanowni Państwo, jeszcze raz kieruję do Państwa prośbę, abyśmy wszyscy potraktowali najbliższe tygodnie jako czas zachowania spokoju, odpowiedzialności za nasze zdrowie i wzajemnej solidarności. Proszę także, aby na bieżąco śledzili Państwo wszelkie zalecenia służb sanitarnych, jak również, korzystali ze sprawdzonych źródeł pozyskiwania wiedzy na temat aktualnej sytuacji związanej z występowaniem koronawirusa w Polsce i w Pyskowicach. Na stronie internetowej Miasta Pyskowice – www.pyskowice.pl – na bieżąco publikujemy najnowsze informacje w tym zakresie. Jeżeli ktoś z Państwa, Państwa bliskich lub znajomych potrzebuje wsparcia psychologicznego związanego z obecną sytuacją również jest taka możliwość. W tym celu uruchomiony został specjalny kontakt telefoniczny – 507 942 348.


Jednocześnie bardzo dziękuję mieszkańcom gdyż, zauważalne jest Państwa racjonalne działanie. Dociera do mnie wiele sygnałów, że pomagacie sobie wzajemnie i bierzecie odpowiedzialność za tych, którzy z różnych względów nie mogą zadbać o siebie sami. Dziękuję wszystkim służbom, pracownikom różnych branż, którzy wykonują pracę na rzecz mieszkańców Pyskowic oraz wolontariuszom niosącym bezinteresowną pomoc. Dziękuję młodzieży za stosowanie się do zaleceń i odpowiedzialne zachowanie. Jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 32 332 60 20 w godzinach pracy urzędu oraz pod adresem e-mail: burmistrz@pyskowice.pl


Życzę dużo zdrowia! Dbajcie i uważajcie na siebie!
Adam Wójcik
Burmistrz Miasta Pyskowice

Komentarze (4)    dodaj »

 • Misio

  Apel apelem a ludzie i tak swoje . dzisiaj na jednych z działek zwróciłem uwagę jednej osobie z zarządu że powinna po alejkach chodzić w maseczce i się sfochowała, pewno myślała że jest nieśmiertelna,

 • Juliusz.K

  Dziękujemy Panu burmistrzowi za wsparcie, dodanie otuchy i nadziei w tak trudnych chwilach dla naszego państwa, w odniesieniu do naszego grodu.

 • Irena K

  Super!! Pan Burmistrz i cały Zespół to Osoby na dobre i miłe ale widać również i na bardzo trudne dni. Dużo sił dla Wszystkich

 • Urszula i Leopold Krochmalscy

  Super że Pan Burmistrz myśli o.swoich mieszkańcach jest to bardzo miłe i budujące w tym ekstremalnym czasie czujemy się bezpiecznie wiedząc że władze miasta o nas myślą dziękujemy

  • Urszula i Leopold Krochmalscy
   2020-03-24 16:38
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.