Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Spodziewał się gości… ale nie tych

  • Dodano: 2017-12-08 10:15

Wczoraj wieczorem, w mikołajki, pewien młody pyskowiczanin miał też urodziny i tak się złożyło, że właśnie tego dnia pojawili się w progu jego mieszkania goście. Nieznajomi okazali się… policjantami po cywilnemu, solenizant zaś osobą podejrzaną o handel narkotykami. Typowanie śledczych było słuszne, w mieszkaniu znaleziono poporcjowane narkotyki.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Z uwagi na dobro postępowań o większości spraw nie informujemy.

Ta sprawa wyróżniła się jedynie tym, że pyskowiczanina, w skądinąd radosnym dniu, spotkała niemiła niespodzianka. Policjanci wcześniej trafili na jego trop kilka tygodni wcześniej, gdy zebrali już mocne dowody i mieli pewność, gdzie mężczyzna zamieszkuje, postanowili dokonać przeszukania. Około 18.00 do drzwi jednego z pyskowickich mieszkań zapukali więc funkcjonariusze w cywilu. W domu zastali dwudziestoparolatka podejrzanego o udział w narkobiznesie. W czasie przeszukania znaleziono u niego ponad 25 gramów poporcjowanej już marihuany oraz woreczek nieznanej substancji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś o jego dalszych losach będą decydować policjanci oraz prokurator nadzorujący sprawę.

Przestępstwo sprzedaży narkotyków, a więc ich udzielenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, jest zagrożone surową karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Przestrzegamy osoby beztrosko podchodzące do obowiązującego w naszym kraju prawa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.