Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Podsumowanie weekendu - zatrzymania

  • Dodano: 2017-11-13 14:45

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 11 sprawców przestępstw, w tym dwóch nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzieże, uszkodzenie ciała, podpalenie, stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia, zniszczenie mienia, znieważenie funkcjonariusza, groźby karalne, łamanie sądowego zakazu. Wykrywano i zatrzymywano podejrzanych z wcześniej popełnionych przestępstw. Nasi mundurowi ujęli 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zgłoszono 16 kolizji. Prokuratorzy zastosowali 4 dozory policyjne wobec zatrzymanych przed weekendem.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących rekordzistą okazał się 28-latek, kontrolowany rutynowo w sobotę ok. godz. 19.30 na ul. Zawadzkiego w Łabędach. Nie posiadał uprawnień i był kompletnie pijany (1,3 promila alkoholu we krwi), a mimo to zdecydował się kierować samochodem. Teraz czeka go proces karny, wyrok i wysokie kary grzywny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.