Wiadomości z Pyskowic

W Pyskowickim Biegu Mamuta wystartowało blisko pół tysiąca osób!

• Dodano: 2023-09-13 11:45

Pyskowice to nie tylko dobre miejsce do zamieszkania, ale i biegania! Dowodem świetna frekwencja na trzecim już Pyskowickim Biegu Mamuta. 9 września, dopisali zawodnicy, atmosfera i pogoda.

Wyniki Pyskowickiego Biegu Mamuta

Biegi uliczne dla dorosłych i dzieci zgromadziły niemal 0,5 tys. starszych i młodszych zawodników. We właściwym 3. Pyskowickim Biegu Mamuta uczestniczyło 181 sportowców (w tym 20 w zawodach nordic walking), a w biegu „Małe Mamuty” wystartowało ok. 300 najmłodszych uczestników.

Zorganizowane po raz trzeci wydarzenie to gratka dla fanów biegania, bycia fit i sportowej rywalizacji. Nie inaczej było i tym razem. Zawody przyciągnęły biegaczy z wielu miejsc Polski, a nawet spoza granic naszego kraju, o czym mówią ukraińskie nazwiska z pierwszych miejsc. Okazało się też, że pasjonatów biegania i zdrowego stylu życia nie brakuje wśród osób ze świecznika. Dystans 10 kilometrów w całkiem niezłych czasach pokonali wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz radny śląskiego sejmiku Barłomiej Kowalski.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Natalija Semenovych, przed Swietlaną Olijnyk (reprezentantka drużyny Wasylyna) i Karoliną Kordalską z (Night Runners Pyskowice). Wśród mężczyzn najlepszy był Bogdan Semenovych, drugi był Mateusz Mrówka (Aktywna Pszczyna Runners Team), a trzeci stopień podium zajął Dmytro Didovodiuk. Na laureatów oprócz krążków w kolorze złota, srebra i brązu czekały również nagrody pieniężne, w wysokości 1000 zł, 700 zł i 500 zł odpowiednio za I, II i III miejsce.